Araç çubuğuna atla
Dizi

“Valeria” Dizisi Hakkında Düşünceler

Elísabet Benavent’in romanından uyarlanan Netflix yapımı dizi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. İspanyol yapımı olan dizi; sıcak, samimi kadrosuyla oldukça dikkat çekiyor. Başrollerini; Diana Gomez, Maxi İglesias, Paula Malia, Silma Lopez, Teresa Riott paylaşıyor.

Dizi size tipik 90’lar sonu 2000’ler başı ülkemizde yayınlanan “pembe dizi” havası canlandırdı bende. Yazar olma yolunda kötü ilerleyen Valeria’nın bir partide biriyle tanışmasıyla ilham kaynağının güçlenip bir roman yazarına nasıl dönüştüğünü anlatıyor.

Madrid ve çevresinde gelişen olaylar 4 yakın arkadaşın birbiriyle olan ilişkileri, uzun süreli birlikteliğin aslında ilhama ihtiyacı ya da yeni birilerine ve ummadık zamanda karşınıza çıkan kişilerin hayatlarımızı değiştirdiğini kanıtlayacak türden bir dizi. Çok sıcak, çok samimi, izlerken ağzımızın açık kaldığı İspanyolca. Şahsen hayatım boyunca öğrenmeyi en istediğim bir dil. Bırakmıştım ama sanırım yeniden başlayacağım.

Aralarında en eğlenceli olanı kesinlikle Carmen. Siz de izleyince kafanıza oturacak bazı karakterler var ve olacakta. Küçükte olsa çıkmazlara giren arkadaşları aslında ne olursa olsun bir araya getiren, birbirine bağlayan bir olgu. Diziden çok büyük beklentilerle izlemedim sadece İspanyolca aşırı güzel bir dil ve İspanyol yapımlar iddialı olmaya başladı bence. IMDB puanı şimdilik 6.1 ben bu puanın artacağından eminim. Umarım sizde beğenirsiniz. İyi seyirler şimdiden 🙂

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı