Araç çubuğuna atla
Dizi

“Hollywood” Dizisi Hakkında Düşünceler

Netflix yapımı olan benimde merak ettiğim bir dizi olan “Hollywood”u izledim ve düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle her şeyden önce emeği geçen herkes çok başarılı, kıymetli bir iş çıkarmışlar. Oyuncular; David Corenswet, Darren Criss, Laura Harrier, Joe Montello, Dylan McDermott, Jake Picking, Jeremy Pope, Holland Taylor, Samara Weawing, Jim Parsons, Patti LuPone ‘un başarılı oyunculuklarını sergilediği dizi gerçekten de Hollywood temasında geçiyor.

5 gencin kendinden büyük hayallerle taşradan kalkıp Los Angeles’a film yıldızı, senaristi olmak için geldiği ve bu yolda ki çok zorlu bir yolu anlatıyor. Bu zamana kadar Hollywood’un karanlık yüzünü kadınlar üzerinden görmüştük ama bu sefer erkek bakış açısıyla bir senaryo yazılmış. Gerçekten de bazı işlerin yönetmenin yatağından geçtiği, yapımcıyla ciddi haşır neşir olman gerektiğinin çok acımasız bir örneği. Escinselliği hedef gösterip oradan vurması zaten karanlık yüzünün bir parçası ki sadece siyahi bir kadının yan rollerde hizmetçiyi oynamayı bırakıp, başrole yükselmesi ve arkasında ülkede yaşanan ırkçılık ayaklanmaları gerçekten sizi lanet olsun ya! dedirtecek cinsten nidalar atabilirsiniz.

IMDB puanı 7,7 olan dizi 7 bölüm olarak yayınlandı. Başlarda sektöre nasıl girildiğini, kirli oyunları, sektörün karanlık, sert, acımasız ve çirkin yüzünü size gösteriyor. Dizi izlenilebilir bir dizi. Biraz festival filmi kafasında yazılmış. Akademi ödüllerine de güzel atıfta bulunuyor. Belki de ilerleyen bölümlerinde bu ödüllerin nasıl dağıtıldığına dair bir tüyo bile verebilir.

Ama şunu bilin dizi de herkes emeğinin karşılığını mutlaka alıyor. Yani yine de biz Hollywood’u gömüyoruz ama yine de hak yemiyoruz der gibi kendi kendilerini ağırlamışlar. The Big Bang Theory’i ve Sheldon karakterini özleyenler bence buradaki karakteri bir izlesinler. Şöyle söyleyeyim tiksinebilirsiniz de sevebilirsiniz de size kalmış ama ben bir bölümünde bayağı kahkaha attım. Bazı bölümlerinde cidden eğlendim size 1940’lı yıllardaki o havayı, atmosferi, yaşam biçimlerini güzel anlatıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı