Araç çubuğuna atla
Yaşam Tarzı

İskandinav Tarzı İç Tasarım Nedir?

İskandinav tarzı iç tasarımın odak noktası nötr renklerdir. Nötr renklere yaratıcı renklerle modern bir tasarımı oluşturmak aslında genel anlamıyla.

 

İskandinav tarzı salonÇoğunlukla Baltık Ülkelerinde görülen bu stil, soğuk kış günlerinde kapalı havada eve canlılık vermek için çoğu zaman sıcak renklerle kullanılabiliyor. Tekli koltukta sarı rengin kullanılması ve aynı şekilde koltuk kırlentlerinde bu renk geçişi sağlanması salonda daha sıcak bir hava yaratıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yandaki resimde İskandinav tarzı bir yatak odası. Odak noktası beyaz duvarlar; fakat koyu gri renk ve ışıklandırmalarla ortam gayet sıcak gözüküyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

İskandinav tarzında bej renkler çok fazla kullanılır. Çoğunlukla post ve kilim yer zeminlerinde kullanılır. Havayı temizleyen bitkileri yattığınız, bulunduğunuz yerde dekor olarak kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahşap mobilyalar, bu stilin vazgeçilmezlerindendir. Ahşabı destekleyen pirinç detaylar ve kahverengi tonlarında aksuarlarıyla çağdaş çizgiler yakalayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Kendinize oluşturduğunuz yaşam alanlarında; bitkiden tutun, aydınlatmaya kadar tamamen sizin stilinizi yansıtır. Aslında İskandinav tarzı stil sizin yetenek, bakış açılarınızdan beslenir.

 

 

 

 

İskandinav tarzı mutfak stili; daha düzenli, daha ulaşılabilir ve aynı zamanda minimalist bir bakış açısıyla sizi sıkmayan bir hava yaratmaktır. Açık raf sistemi hem görsel açıdan, hem ergonomik açıdan mutfakta daha güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir İskandinav tarzı duvar motifleri. Çoğunlukla kışın yerlerde post kullanılır, havalar ısındıkça kilim daha çok tercih edilir aynı şey duvarlar içinde geçerli. Çerçeve resimlikler, posterler de bu stilin aslında en belirgin özelliği. Bazı İskandinav tarzı evlerde çok fazla biblo, duvar detayı ve poster sıkça görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Banyolar çoğu zaman evimizde soğuk gözükür fakat bu stilde hem modern çizgiden ödün verilmiyor, hem de banyonlar soğuk gözükmüyor. Eklediğimiz bitkilerle yaşam alanı biraz daha canlı ve ferah gözükebiliyor. Size kısa, basit ve öz bir şekilde ve görsellerle bu stili anlattım. Düşüncelerinizi aşağıdan belirtebilirsiniz. 🙂

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı