Araç çubuğuna atla
Kitap

Ahmet Ümit “Aşkımız Eski Bir Roman” Kitabı Hakkındaki Düşüncelerim

Bugün Ahmet Ümit’in son eseri Aşkımız Eski Bir Roman kitabı üzerine düşüncelerimi yazmaya karar verdim. Öncelikle polisiye ve cinayet romanlarına her zaman ön yargılı olmuşumdur fakat bu kitapla bu ön yargımı kırdım diyebilirim. Ahmet Ümit’in daha önce “Aşk Köpekliktir” adlı romanını okumuştum. Onu çok beğenmiştim mesela. Onun dışında çok fazla kitabı çıktı ve hep polisiye roman tarzı olduğu için açıkçası biraz uzak durmuştum ama mümkün olduğunca okumak gerekiyor.

Bu kitap size 3 tane hikayeden bahsediyor. Cinayet işlenip katilin izi sürülmeye başlanıyor. Komiser Nevzat ve ekibi iş başında. Nevzat’ın özel hayatından ve romanda geçen cinayetlerde aşk üçgeninden oldukça bahsediyor. Kitap ismini sanırım ilk hikayeden alıyor. Beni çok etkilemişti hikaye ve ondan sonra ben 2 günde kitabı bitiriverdim.

Kullanılan dil, gayet yalın, açık okunulabilir bir kitap tavsiye ederim. Bu kitap, seri kitabı olduğu aslında birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Çok satanlarda dikkatimi çekip almıştım ve aldığıma da değdi. Eminim okuyanlar da beğenmiştir. Okuyacak olanlar da bugünlerde okunabilecek kitap arıyorsanız; size yerinizde oturduğunuz yerden cinayetleri çözmek için sabırsızlanacaksınız.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı