Araç çubuğuna atla
Dizi

Orijinal Dilde İngilizce Altyazılı Dizi Film izleme Sitesi

Yabancı dizi biz gençler arasında oldukça moda. Neredeyse her gün bir bölüm izliyoruz, hatta bu bile yetmiyor 2-3 bölüm izlediğimiz oluyor. Bana bizim yerli dizilerin saçma ucuz olan o yapmacık yapımlarından daha çok zevk verdiği için izledim. Ayrıca günümüze ve geleceğe uyarlanmış diziler bunlar. Bizim dizilerimiz ise daha çok ilişki ve şive üzerine kurulu.

Dizi izlemek yararlı mı derseniz o kısım başka bir yazının konusu olur. Ama dizinin yararlı olduğu bir şey var ise o da yabancı dil gelişimine istemeden de katkıda bulunması. Nereden çıkardın bunu diyeceksiniz.

Birincisi kendimden örnek vereceğim; hiç bir diziyi dil öğreneyim diye izlemedim. Çok dizi izledim. 1000 bölümden fazladır belkide katıdır. İngilizce öğrenmek için dil kursuna yazıldım. Kurs başlamasına 1 ay vardı bu sürede konuşma kulüplerine katılıyordum. Yabancı hocanın(yabancı dediysem ana dili İngilizce olan biri değilde genelde Afrika’dan gelen kişileri tercih ediyorlar ) konuştuğu çoğu şeyi anlıyordum ve kafamda ne demek istediğini oturtabiliyordum. Sadece cevap vermede çok zorlanıyordum. Çünkü cümle nasıl kurulması gerektiği üzerine fazla düşünmemiştim o ana kadar. Gözlemleyerek ve izleyerek iyi bir seviyede çoğu İngilizce telaffuzu anlıyor ve kafamda oturuyordum.

İkincisi: B1 seviyesinde Kırgızistan Türk’ü bir hoca bize eğitim vermeye başladı. Hoca benden 5 yaş genç olmasına rağmen İngilizceyi sadece dizileri izleyerek öğrenmiş olması mükemmel bir şeydi. İnsan kendisini eğitim verecek bir seviyeye getirilebiliyormuş aslında. Ben bu kadar yapabilir miydim? Hayır. Ayrıca hocamız Rabiya gençliğin mi, başka bir ülkede okumanın mı, başka bir ülkede yeni hayat kurmanın enerjisi ile mi yoksa hepsinin verdiği bir enerji ile mi derste motive edici bir tutumu vardı.

İngilizce dilinde dizi izleme site adresi: https://fmovies.wtf/

ingilizce altyazılı dizi sitesi

ingilizce altyazılı yabancı dizi sitesi

orijinal dilde yabancı dizi sitesi

Etiketler

Aygün Çimen

1994, Bursa, Uludağ Evrenkenti Grafik Tasarım, Anadolu Evrenkenti İşletme

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı