Araç çubuğuna atla
Güncel Haberler

Dünyada Görülmesi Gereken 5 Yer

1- Edinburgh

Kendimce oluşturduğum bu listeye önce Edinburg’u eklemek istedim. Tam bir orta çağ havası veren şehir, resimde gördüğünüz gibi oldukça dikkat çekici

2- Floransa

Hepimizin mutlaka gitmek istediği ülke İtalya, elbette benim de gitmek istediğim bir ülke. Roma, Venedik’ten daha çok beni Floransa kendine çekiyor. Sanırım herkesin içinde bir orta çağ hayranlığı var. Vebası, savaşları değil turistik bir hayranlık bu.

3- Lisbon

Listemin ilk üçü böyle hem tarihi hem birbirine benzer yapılar görülmekte. Lizbon’da onlardan birisi. Ben resimlerine baktığımda bu şehri İstanbul’a çok benzetiyorum. Neden bilmiyorum ama ciddi anlamda görmek istediğim bir yer.

4- Faroe Adaları

Belki ilk kez duymuş olabilirsiniz burasını. Bende ilk defa İnstagram’da görmüştüm. Böyle bütün resimlerine baktım oraya giden bir sayfanın. O kadar masalsı bir yer ki ve araştırdım. Danimarka’ya bağlı bir adaymış ama ne hikmetse Norveç’e daha yakın. Adaya bence yazın gidilip, böyle sıcaktan bunalanlar için hafif serinlik sağlayacak hem de göze, fotoğraflara hitap edecek bir yer. Hedeflerimden birisi hayatımda bir kez bile olsa orayı gidip görmek.

5- Buenos Aires

Kabul ediyorum burası çok uzak. Gidilebilir mi? Bence evet. Bu yerleri epey araştırdım. Kalma, gezme ve tarihi açıdan ve bu listeyi oluşturdum. Buenos Aires, dünyanın öbür ucundaki Endülüs. Elbette yine resimlere baktım ve İspanyol izleri çok fazla var ama bu ülke bunu kendine uyarlamış bence. Ayrıca tango cenneti. Bu şehre torpil geçiyorum ve biraz fazla fotoğraf paylaşıyorum. Diğerlerini biraz siz merak edin. Ayrıca eklemek istediklerinizi yoruma yazabilirsiniz. Teşekkürler.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı