Araç çubuğuna atla
Dizi

11.22.63 Dizisi Geçmişte Yaşamak

Dizi 2016 yılında 8 bölüm olarak yayınlanmış ve Stephan King’in 22/11/63 kitabından yola çıkılmış. Şuan daha ilk bölümü izliyorum. Tüm bölümleri izleyerek buraya yorum yapmayacağım. İzlemek isteyenlerin hevesi kaçmasın diye. 

Diziye dramatik bir hikaye anlatımı ile başlıyor daha ne olduğunu anlamıyoruz. Daha sonra Baş karakterimiz Jake(James Franco) aslında bir okulda öğretmen, okuldan sonra bir büfeye uğruyor ve herşey orada gelişmeye başlıyor. Büfenin sahibi ile anladığımız kadarı ile ahbaplığı var. Bir anda öksürmeye başlayınca karakter, ne oldu diyor bir kerede hasta oldun, o da kanser diyince, nasıl daha az önce iyiydin, bu nasıl olabilir diye kafası karışıyor. Aslında büfe sahibinin bir planı var Jake’ i kendisinin yapamadığı görevi tamamlaması için geçmişe giden bir kapıdan kendi tabiri ile tavşan deliğinden geçirmek.

Tabiki Jake bunu anlaması kabullenmesi için zamana ihtiyacı vardır. Bu geçmişteki görev öldürülen Amerikan Başkanı J.F. Kennedy’i kurtarmaktır. Böylelikle bir çok tarihi kötü olay gerçekleşmeyecektir. Şimdilik her şey yolunda gözüküyor. Tek sorun aslında geçmişe giden kapıdan geçince 21 Ekim 1960 tarihine gidiyor. Kennedy suikastı ise 22 Kasım 1963 tarihinde gerçekleşiyor.

Jake bu süre içinde buraya uyum sağlamalıdır. Zamanın giyim tarzına uygun giyinmeli ve tıraş olmalıdır. İlk işi tıraş olmak, sonra kıyafet almak, sonra turta yemek, sonra araba almak ve elindeki parayı değerlendirmek için bir bahis oynamak oluyor.  

Dizinin akışı şimdilik güzel gidiyor. Hikayesi var olması daha da sürüklüyor. 8 bölümden oluşmasıda güzel bir şey. Süre olarak ilk bölüm bir saatten fazla gerisi 1 saatten az.

Her gün bir bölüm izlemelik. dizi bittiğinde alt kısıma bir yorum bırakırım.

Etiketler

Aygün Çimen

1994, Bursa, Uludağ Evrenkenti Grafik Tasarım, Anadolu Evrenkenti İşletme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı